Dane, dane, dane…

Dane, dane, dane…

DANE, dane, dane…

Konwencjonalna wiedza mówi, że „więcej danych” jest zawsze przydatne. Potrzebujesz „więcej danych”, aby podejmować świadome decyzje. Potrzebujesz „więcej danych”, aby przeprowadzić lepszą analizę. Biegacze zastosowali taktykę „więcej danych” do skrajności.

Dane dotyczące tempa, tętna, kadencji i dystansu są przesyłane do zegarka. Ponadto za pomocą zewnętrznych czujników można dodać jeszcze więcej wskaźników, takich jak czas kontaktu z podłożem i oscylacja pionowa.

To już daje 6 wskaźników… a to dopiero początek!

Wiedza konwencjonalna jest konwencjonalna. Dlaczego nie wyjść czasem  poza schematy? Kolarze już z tego skorzystali. Biegacze też nie potrzebują miliona  danych w czasie rzeczywistym.

Pomyśl o tym!

Kiedy jesteś zaangażowany  w trening lub przekraczasz swoje granice podczas treningu progowego, cała twoja energia jest kierowana do twojego ciała. Umysł ma mało energii lub przepustowości, aby analizować dane podczas trudnych treningów. W tych momentach potrzebujesz tylko jednego lub dwóch kluczowych punktów danych, aby pokierować swoim treningiem.

Jak zawęzić dane, które mają znaczenie? Potrzebujesz danych, które:

  • dokładnie odzwierciedla Twój wysiłek w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz dostosować tempo treningu
  • natychmiast aktualizuje się wraz ze zmianą wysiłku, dzięki czemu możesz dostosować tempo podczas treningów o różnej intensywności
  • kompleksowo uwzględnia zewnętrzne środowisko biegowe, abyś mógł biegać z odpowiednią intensywnością na wzniesieniach  i podbiegach, atakże pod wiatr
  • wychwytuje zmęczenie, dzięki czemu nie naciskasz zbyt mocno podczas biegu, gdy pojawia się zmęczenie

Tempo i tętno nie są wystarczające do tego celu. Tempo działa niezawodnie tylko podczas biegu po płaskim terenie i przy nieruchomym powietrzu. Tętno wolno reaguje na zmiany wysiłku i zmienia się z dnia na dzień.

Do jakich wskaźników powinni się zwrócić biegacze?

Moc biegowa.

Stworzyliśmy moc biegową , aby pomóc biegaczom prosto zaplanować wysiłek treningowy. Moc biegowa uwzględnia prędkość, nachylenie, formę biegu, zmęczenie i wiatr, zapewniając doskonałe, responsywne tempo.

Jest to doskonały wskaźnik, który pomoże Ci w rzeczywistym wysiłku.

Właściciele Stryda stwierdzili, że moc biegowa jest tak dobra, że ​​faktycznie eliminują  tempo, tętno, dystans, czas na ziemi i oscylację pionową z danych wyświetlanych na zegarku sportowym.

Nie potrzebują już tych dodatkowych wskaźników, aby nadać tempo swoim treningom lub łatwym biegom.

Stryda możesz nabyć tutaj: https://www.sport8.pl/1724-sensor-mocy-biegowej-stryd-v4-wind.html

Do zobaczenia na biegowych ścieżkach.

Pozdrawiamy!

Zespół Stryd

Dołącz do dyskusji!

Dołącz do nas w społeczności Stryd na Facebooku, aby omówić swoje doświadczenia z tym nowym oprogramowaniem: https://www.facebook.com/groups/strydcommunity/

 

Czytaj także

Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 4
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 3
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 2
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 1

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania ze Stryd i mocy, aby biegać szybciej zaglądaj na nasz blog.

STRYD Team