Biegaj szybciej ze Stryd – Ekonomia Biegania cz.3

Biegaj szybciej ze Stryd – Ekonomia Biegania cz.3

Pod wieloma względami ekonomia biegu pozostała nieco tajemnicą z uwagi na fakt, że dokonuje się jej poprzez wiele zmiennych biomechanicznych. Wiele z nich wymieniliśmy w części drugiej tej serii. Badania pokazały, że nasza najnowszy pomiar, „Sztywność wybicia” (LSS – Leg Spring Stiffness), może być ważnym elementem ekonomicznej układanki.

Pomyśl o swojej nodze jako źródle, na której twoje ciało „odbija się”. Im sztywniejsza sprężyna, tym mniej energii musisz wyprodukować, aby napędzać się do przodu z każdym krokiem. Ten nowy pomiar określa sztywność mięśni i ścięgien w twojej nodze. Analizujac,  LSS może wskazywać na poprawę ekonomii w czasie.

Form Power to przede wszystkim moc „działająca w miejscu”. To kolejny miernik, który jest teraz dostępny w PowerCenter firmy Stryd. Zmniejszenie formy mocy w miarę upływu czasu przy podobnych prędkościach treningowych jest dobrą wskazówką, że poprawiłeś swoją ekonomię biegu. Wysoko wyszkoleni i oszczędni biegacze mogą już mieć optymalną, biegową formę mocy, ale mogą monitorować, w jaki sposób forma mocy zmienia się wraz ze zmęczeniem.

Stryd Team

Czytaj także:

Ekonomia biegania. Część 1 →

Ekonomia biegania. Cześć 2 →