Auto CP czyli automatycznie obliczana moc krytyczna

Auto CP czyli automatycznie obliczana moc krytyczna

Auto CP czyli automatycznie obliczana moc krytyczna.

Obecnie aplikacja posiada funkcję automatycznie obliczaną moc krytyczną, dzięki czemu biegasz  w idalnych strefach mocy do aktualnego stanu Twojego przygotowania i kondycji przez co możesz przyspieszyć swoje postępy.

Auto-CP-Explanation-2

 

Dlaczego automatycznie obliczana moc krytyczna jest ważna?
Automatycznie obliczana moc krytyczna przyspiesza Twoje postępy, ustawiając idealne strefy mocy do treningu.

Testy mocy krytycznej wykonywane wg róznych protokołów pokazują tylko wycinek  Twojej kondycji w danym  momencie, mimo że Twoje możliwości ciągle się zmieniały, Twoje strefy treningowe pozostają niezmienne  do czasu wykonania kolejnego testu.

Teraz automatycznie obliczana moc krytyczna dostosuje twoje strefy mocy do zmieniającej się kondycji.

 

Jakie są nowe funkcje w ekosystemie Stryd?

Ekosystem Stryda będzie teraz automatycznie obliczać Twoją moc krytyczną na podstawie ostatnich danych treningowych.
Android, iOS i PowerCenter pokażą najbardziej aktualne krytyczne strefy mocy i mocy po każdym biegu.

Jakie są korzyści?


1. Twoje strefy mocy są zawsze dokładne i aktualne. Zawsze aktualne strefy mocy pozwolą Ci uzyskać maksymalne korzyści z treningu.

 

2. Będziesz mieć realistyczne podsumowanie swojej aktualnej kondycji w dniu startu.

Aplikacja mobilna Stryd podpowie Ci prawidłową docelową moc na dzień zawodów, abyś mógł biegać z pewnością, że dasz z siebie wszytko i nie padniesz rzed metą.

3. Ręczny test mocy krytycznej nie jest już potrzebny.

Twój program treningowy właśnie stał się bardziej wygodny. Nie musisz już znajdować czasu na trudny i przeszkadzający w treningu test mocy krytycznej. Tak długo, jak plan treningowy przewiduje szeroką gamę ćwiczeń, automatycznie obliczana moc krytyczna będzie wystarczająca do określenia stref mocy.

4. Dzięki dokładniejszym wynikom stresu biegowego (RSS) będziesz mieć pełny obraz ogólnego obciążenia treningowego biegania.

Jak dobrze działa obliczana automatycznie moc krytyczna?
Przyjęliśmy trzyetapowe podejście, aby przetestować automatyczne obliczanie mocy krytycznej ( CP ). Przetestowaliśmy nasz nowy zestaw narzędzi z zestawem danych o maratończykach biorących udział w zawodach z 2019 Boston Marathon, szeroko zakrojonego badania użytkowników i niektórych danych dotyczących elity biegaczy.

Boston 2019

Histogram-of---Manual-CP-at-2019-Boston-MarathonRysunek 1. Ręcznie ustaw moc krytyczną vs moc maratonu podczas maratonu bostońskiego 2019

Histogram-of---Auto-CP-at-2019-Boston-Marathon--1-

Rysunek 2. Automatycznie obliczona moc krytyczna vs moc maratonu podczas maratonu bostońskiego 2019

 

Przeanalizowaliśmy wiele danych  Stryd z  Boston Marathon 2019. Porównaliśmy średnią moc z każdego wyniku  z ręcznie ustawioną mocą krytyczną Strydersa i ich automatycznie obliczoną mocą krytyczną. Średnia moc w maratonie wyniosła 86,7% ręcznie ustawionej mocy krytycznej i 88,6% automatycznie obliczonej mocy krytycznej. Generalnie zalecamy, aby zawody na dystansie maratońskim były przeprowadzane przy 89-91% mocy krytycznej. Ten wynik oznacza, że ​​automatycznie obliczana moc krytyczna była barzdiej dokładna w przewidywaniu wyników maratonu w porównaniu z metodą ręczną.

Dodatkowo, automatycznie obliczony docelowy poziom mocy krytycznej dał bardziej realistyczne oczekiwania dotyczące wyniku zawodów dla większej liczby osób. Wyznaczał mniej „odstających” rezultatów w porównaniu z ręcznie ustawianą mocą krytyczną.

Testowanie beta
Przeprowadziliśmy testy beta 150 Strydersów na nowej funkcji automatycznego obliczania mocy krytycznej i otrzymaliśmy pozytywne opinie z testów w świecie rzeczywistym od uczestników testu.

Elitarne testy sportowców
Przetestowaliśmy tę funkcję na wybranej grupie elitarnych sportowców, aby mieć pewność, że automatycznie obliczana moc krytyczna działa na najwyższym poziomie w sporcie. Tutaj również wyniki były świetne. We wszystkich analizowanych przypadkach Stryd dokładnie przewidział wydajność elitarnych sportowców z dokładnością do 1%.

Jak mogę się upewnić, że moja automatycznie obliczona moc krytyczna jest dokładna?
Ważne jest, aby trenować z różnymi intensywnościami i czasem trwania jednostki treningowej, aby Stryd mógł dokładnie przewidzieć twoją moc krytyczną.

W szczególności powinieneś regularnie wykonywać trzy rodzaje biegów:

  • Biegi na krótkich dystansach, takie jak sprint lub szybkie kroki (trwające 10-30 sekund)
  • Biegi średniodystansowe, takie jak 10-20 minutowy szybki bieg lub biegi z intensywnością 5 km / 10 km
  • Długie, powolne bieganie (ponad 50 minut)
  • Dodatkowo, krótki bieg trwający 3-5 minut może być pomocny w budowaniu krzywej czasu trwania mocy i zapewnieniu dokładnej mocy krytycznej.

Powinieneś starać się wykonywać regularnie jeden bieg każdego typu w swoim planie treningowym. Twoja moc krytyczna będzie bardziej odzwierciedlać twoje możliwości, jeśli wykonujesz zróznicowane jednostki treningowe.

Jak włączyć automatyczne obliczanie mocy krytycznej
Możesz włączyć automatyczne obliczanie mocy krytycznej na telefonie z Androidem lub iOS.

Android

Pobierz najnowszą wersję aplikacji Stryd ze sklepu Google Play przed włączeniem automatycznego obliczania mocy krytycznej. tutaj >>>

iOS

Przed włączeniem automatycznego obliczania mocy krytycznej pobierz najnowszą wersję aplikacji Stryd z App Store. tutaj >>>

Po włączeniu automatycznego obliczania mocy krytycznej w telefonie można go również wyświetlić w PowerCenter.

FAQ
Ile danych potrzebuję, aby Stryd mógł automatycznie obliczyć moją moc krytyczną?

W ciągu ostatnich 3 miesięcy musisz mieć co najmniej 12 biegów w PowerCenter i co najmniej jeden z nich musi trwać dłużej niż 50 minut. Ta ilość danych da Strydowi wystarczającą ilość informacji do obliczenia automatycznie obliczonej mocy krytycznej.

Jak często Stryd będzie automatycznie obliczać moją moc krytyczną?

Twoja moc krytyczna zostanie ponownie obliczona za każdym razem, gdy prześlesz nowy bieg. Po zakończeniu procesu automatycznego obliczania otrzymasz na telefon powiadomienie o zmianie mocy krytycznej, jeśli zmieni się Twoja moc krytyczna.

Skąd będę wiedzieć, że moja moc krytyczna została zaktualizowana?

Aplikacja mobilna Stryd wyśle ​​Ci powiadomienie push za każdym razem, gdy Twoja moc krytyczna zostanie zaktualizowana.

Jeśli chcesz sprawdzić ostatnią aktualizację mocy krytycznej, możesz otworzyć menu mocy krytycznej w aplikacji mobilnej Stryd, gdzie znajdziesz godzinę i datę ostatniej aktualizacji mocy krytycznej.

Jak mogę poprawić automatycznie obliczaną moc krytyczną?

Najlepszym sposobem na poprawę swojej mocy krytycznej jest poprawa kondycji poprzez konsekwentne przestrzeganie planu treningowego. Zobaczysz, jak automatycznie obliczana moc krytyczna poprawi się po ukończeniu serii o wysokiej jakości. Stryd dowie się więcej o twoich obecnych możliwościach po zaimportowaniu tych działań do PowerCenter i odpowiednio dostosuje moc krytyczną.

Jak wygląda algorytm stojący za automatycznie obliczaną mocą krytyczną?

Stryd przewiduje, jaką moc możesz utrzymać na progu zmęczenia, aby określić swoją moc krytyczną. Stryd dokonuje tej prognozy, patrząc na ostatnie dane treningowe i maksymalną moc, jaką możesz utrzymać w różnych okresach. Aby Stryd mógł skutecznie określić Twoją moc krytyczną, ważne jest, abyś wykonywał różnorodne treningi, w tym biegi na krótkie, średnie i długie dystanse.

Jak wyścig wpływa na moją automatycznie obliczaną moc krytyczną?

Ponieważ wyścigi są zazwyczaj rozgrywane z największym wysiłkiem, bardziej prawdopodobne jest, że wyścig odzwierciedla Twoją sprawność niż typowy bieg treningowy.

Czy wyższa moc krytyczna jest lepsza? Czy to źle, jeśli moja moc krytyczna spadła po włączeniu automatycznie obliczanej mocy krytycznej?

Dzięki dokładniejszej mocy krytycznej możesz podejmować lepsze decyzje treningowe i realistyczne zaplanowanie jak pobiec zawody.

Czy mogę wypróbować automatycznie obliczaną moc krytyczną i powrócić do ręcznego ustawiania mocy krytycznej, jeśli chcę?

Jeśli chcesz przełączyć się z powrotem do ręcznego ustawiania mocy krytycznej, wystarczy wyłączyć „automatyczne obliczanie” w aplikacji Stryd i będziesz mógł ponownie ręcznie ustawić moc krytyczną.

critical-power-splash-all-white

„Dla mnie bieganie to zarówno ćwiczenie, jak i metafora. Biegając dzień po dniu, gromadząc wyścigi, krok po kroku podnoszę poprzeczkę i pokonując każdy poziom, podnoszę się ”. – Haruki Murakami

Moc krytyczna jest kluczem do precyzji treningu i maksymalnych osiągów w dniu startu. Dzięki wprowadzeniu automatycznie obliczanej mocy krytycznej możesz teraz biegać z idealną mocą docelową podczas każdego treningu i wyścigu. Ta funkcja pozwoli Ci przyspieszyć postępy w treningu, ponieważ zawsze będziesz wykorzystywać swój potencjał.

Jeśli jesteś obecnym Stryderem, zaktualizuj aplikację mobilną Stryd, a następnie otwórz aplikację, aby włączyć automatyczne obliczanie mocy krytycznej. Jeśli nie jesteś jeszcze Stryderem, kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowym urządzeniu Stryd i go kupić.

Pozdrawiamy!

Zespół Stryd

Dołącz do dyskusji!

Dołącz do nas w społeczności Stryd na Facebooku, aby omówić swoje doświadczenia z tym nowym oprogramowaniem: https://www.facebook.com/groups/strydcommunity/

Pozdrawiamy

Zespół Stryd

Czytaj także

Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 4
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 3
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 2
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 1

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania ze Stryd i mocy, aby biegać szybciej zaglądaj na nasz blog.

STRYD Team