STRYD Polska – FAQ

Miękki reset

Miękki reset przywróci urządzenie do ustawień fabrycznych.

iPhone

 • Upewnij się, że Stryd jest połączony z aplikacją mobilną
 • Otwórz menu ( trzy paski, tzw. hamburger ) w prawym górnym rogu
 • W wyświetlonym menu wybierz opcję „Miękki reset” / Soft reset / przywróć ustawienia fabryczne

 

Android

 • Upewnij się, że Stryd jest połączony z aplikacją mobilną
 • Otwórz menu hamburgerów w lewym górnym rogu
 • Wybierz „Sprzęt”
 • Wybierz „Miękki reset” / soft reset / przywróć ustawienia fabryczne

Kalibracja i dystans

 1. Zmierz odległość ścieżki.

Dobry artykuł na ten temat można znaleźć tutaj: http://www.livestrong.com/article/95444-measure-distance-running-track/

 • Zwróć uwagę, że linia środkowa ścieżki ma 20 cm. Jeśli krawężnik zostanie podniesiony, będzie to 30 centymetrów. To ważny krok. Musisz użyć niezawodnej pętli dystansowej / koła dystansowego ( bieżni na stadionie ) lub stalowej taśmy mierniczej. Nie używaj urządzenia GPS. Znaleźliśmy trasy, które są o 1% krótsze od podanej odległości 400 metrów. Korzystaliśmy również z certyfikowanych tras, które zostały oznaczone słabo lub nie spełniały norm, dlatego ważne jest, aby znać dokładną odległość, którą wykonałeś z własnym zaufanym pomiarem. Zanotuj dokładną odległość ścieżki / toru. Pamiętaj, aby wyraźnie zaznaczyć linię początkową i końcową.
 • Upewnij się, że Stryd jest mocno na bucie
 • Chcesz się upewnić, że Stryd jest prawidłowo przymocowany do buta. Przesuń klip Stryda pod wieloma rzędami sznurówek, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie.
 • Sparuj Stryda jako moduł z ustawieniem tempa / odległości na zawsze

 

2. Połącz Stryd z zegarkiem POLAR

 • Ustawienia> Profile sportowe> Bieganie> Czujnik skoku> Wybierz czujnik prędkości i wybierz Czujnik skoku
 • Przejdź do kalibracji w tym menu. Ustaw opcję kalibracji. Ustaw go na ręczny. Ustaw współczynnik na 1.000

 

3. Połącz Stryda z Garmin Watch

 • Upewnij się, że Stryd jest podłączony jako czujnik na bucie (footpod)
 • Ustaw współczynnik kalibracji na 100 i wyłącz automatyczną kalibrację
 • Wyłącz GPS
 • Zlokalizuj linię startową i przygotuj się do startu
 • Wykonaj szybki, krótki bieg, zanim zaczniesz wysiłek, aby zapewnić, że Stryd nie śpi. Powinieneś rozpocząć bieg krótko po szybkim biegu.
 • Wykonaj toczący się start w linii początkowej. Powinieneś użyć funkcji okrążenia na zegarku, aby wskazać linię startową, gdy będziesz przecinać linię startu stopą.

 

4. Wykonaj bieg

 • Zalecamy wykonanie biegu 1600 metrów. Umożliwi to określenie czterech osobnych 400-metrowych prób mierzenia dokładności i spójności pomiarów Stryda.
 • Uderz w znacznik okrążenia podczas przekraczania linii 400 metrów
 • Pamiętaj, aby pozostać na oznaczonej ścieżce.
 • Przekrocz metę
 • Uderz w znacznik okrążenia, gdy wkroczysz na linię mety. Pamiętaj, aby stanąć na linii mety stopą, na której leży Stryd. To konieczne. Będzie to oznaczać koniec wysiłku po naciśnięciu przycisku okrążenia.
 • Zsynchronizuj zegarek / Synchronizuj moduł
 • Zsynchronizuj zegarek z platformą online i pobierz plik danych w FIT
 • Synchronizuj moduł z aplikacją mobilną Stryd

Na moim koncie PowerCenter zarejestrowane jest bieganie od 2015 , a ja dopiero teraz kupiłem Stryda, co się dzieje?

Dziękujemy za zakup Stryda i witamy w naszej społeczności. Teraz, gdy masz już swój moduł i założyłeś konto PowerCenter, możesz zauważyć, że zostało już załadowane danymi od sierpnia 2015 r.

To uruchomienie demonstracyjne, aby pokazać nowym użytkownikom, w jaki sposób dane będą wyświetlane po uruchomieniu i załadowaniu własnych przebiegów w PowerCenter. Niedługo bieg demo zniknie i już nigdy nie będzie widoczny. Nie martw się, nie zakłóci to twoich danych.

Czy mogę używać Stryda w strumieniach i rzekach?

Stryd jest bryzgoszczelny, ale Stryd nie jest przeznaczony do pływania w strumieniach i rzekach. Zalecamy kroczenie wokół strumieni lub rzek, jeśli używasz Stryda.

Czy mogę używać Stryda na szlakach i w górach?

Stryd wykona świetną robotę, pomagając ci utrzymać wysiłek na jednakowym poziomie nawet na nierównym terenie. Jednak bieganie z góry może wywierać silny nacisk na kolana i kostki. Dołóż trochę mocy, ale rób to na bezpiecznym poziomie.

Czy mogę używać Stryda w pomieszczeniach?

Tak. Korzystanie ze Strydaa w pomieszczeniu to świetny sposób na uchwycenie mocy biegania, a także tempa i dystansu. Stryd nie polega na GPS i może być używany w dowolnym środowisku do mierzenia odległości, tempa, mocy i wszystkich innych wskaźników.

 

Dodatkowa korzyść: Stryd zgłosi prawdziwe tempo i odległość na bieżni.

 

Odkryliśmy, że większość bieżni ma trudności z utrzymaniem stałego, dokładnego tempa, gdy biegacz znajduje się na maszynie. Dlatego trudno jest wiedzieć, co naprawdę wychodzi z treningu! Technologia przechwytywania ruchu Stryda mówi ci, co naprawdę się dzieje, dzięki czemu możesz sprawić, że bieżnia będzie równie przydatna jak bieganie na świeżym powietrzu.

 

Dowiedz się więcej o tym, jak używać Stryda na bieżni

Jak sprawdzić aktualny poziom naładowania baterii mojego Stryda?

Umieść moduł  Stryd na ładowarce. Jeśli zapali się światło, moduł Stryd ładuje się. Ładowanie zakończy się za godzinę. Jeśli światło pozostaje wyłączone, Stryd jest w pełni naładowany i jesteś gotowy do działania.

Nie mogę połączyć Stryda z moim telefonem

Stryd używa łącza Bluetooth do komunikacji z telefonem, a także niektórymi zegarkami (np. Suunto lub Polar). Bluetooth ogranicza moduł w tn sposób, że  Stryd może komunikować się tylko z jednym urządzeniem, telefonem lub zegarkiem, naraz. Jeśli połączenie jest już połączone, Stryd nie może zostać znaleziony przez inne urządzenia Bluetooth.

 

Istnieją dwa scenariusze, które najczęściej powodują, że Stryd nie widzi aplikacji Stryd:

 

1. Twój Stryd został sparowany w ustawieniach Bluetooth systemu. Ilekroć tak się stanie, system iOS łączy się z Stryd automatycznie, gdy znajdzie się w zasięgu, uniemożliwiając oglądanie go przez aplikację mobilną. Aby rozwiązać problem, proszę odłączyć Stryd’a od ustawień systemu iOS i spróbować ponownie znaleźć moduł Stryd z aplikacji mobilnej.

 

2. Urządzenie Stryd zostało podłączone do innego urządzenia, na przykład zegarka, tabletu lub drugiego telefonu. Aby rozwiązać problem, odłącz Stryd od drugiego urządzenia Bluetooth. Aby zapewnić rozłączenie, wyłącz wszystkie pobliskie urządzenia Bluetooth.

 

Coś jeszcze może być nie tak? Uruchom ponownie telefon, wyłączając go i ponownie włączając. To najlepszy sposób na rozpoczęcie od nowa.

Dlaczego mój Stryd nie może połączyć się z iPhonem po aktualizacji oprogramowania?

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS, po aktualizacji oprogramowania układowego musisz całkowicie zamknąć (czasem nawet odinstalować aplikację).  Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie przycisk strony głównej, aby uzyskać dostęp do wielozadaniowego zasobnika, a następnie przesuń palcem w górę na aplikację, którą chcesz zamknąć.

 

Wyłącz i włącz Bluetooth. Aby to zrobić, wywołaj Control Center przesuwając palcem z dołu ekranu iPhone’a, a następnie znajdź ikonę bluetooth i kliknij na nią dwukrotnie.

 

Gdy skończysz 2 kroki powyżej, jesteś gotowy, aby użyć nowo zaktualizowanego Stryd z aplikacją Stryd.

Czy mogę używać Stryda do innych sportów?

Stryd jest zaprojektowany do mierzenia mocy tylko podczas biegania. Wkrótce dodamy możliwość pomiaru mocy, tempa i dystansu podczas chodzenia. Każdy sport ma swoją unikalną dynamikę – skupiamy się teraz na bieganiu i chodzeniu.

Skąd mam wiedzieć, czy mój Stryd nagrywa?

Jeśli biegasz tylko ze Strydem, Stryd zaczyna nagrywać, gdy tylko biegniesz. Możesz zatrzymać bieg, zdejmując Stryd z buta i ustawiając go na stole. Stryd automatycznie się wyłączy. Zsynchronizuj swoje dane z aplikacją Stryd Mobile po uruchomieniu.

 

Jeśli korzystasz z zegarka lub telefonu, poszukaj przycisku uruchamiającego na swoim urządzeniu! Wiesz, że nagrywasz, jeśli zaczynasz aktywność i widzisz swoją moc.

Jak Stryd mierzy moc?

Stryd śledzi stopę w trójwymiarowej przestrzeni i rejestruje przyspieszenia, uderzenia i siły, które są stosowane. Na podstawie tych informacji obliczamy moc, a także podajemy inne często używane dane przebiegu, takie jak odległość, tempo, kadencja, czas kontaktu z podłożem, oscylacja pionowa itp. Wszystkie nasze obliczenia zostały zwalidowane i zatwierdzone za pomocą systemów przechwytywania o wysokiej rozdzielczości, podczas badań na bieżni i testów metabolicznych.

Dlaczego w PowerCenter są dwie aktywności dla każdego z moich przebiegów?

Istnieją dwa sposoby gromadzenia danych w PowerCenter. Pierwszym sposobem jest zsynchronizowanie Stryda z telefonem. Ten przebieg nie będzie zawierać śladu mapy GPS i będzie zawierał wszystkie pauzy, które wykonałeś podczas biegu. Drugim sposobem jest zsynchronizowanie swojego konta zegarka z PowerCenter. Ten przebieg będzie zawierał ślad mapy GPS i będzie zawierał tylko dane zarejestrowane przez zegarek. Nie obejmuje to pauz przerwanych na zegarku.

 

Jeśli chcesz zobaczyć tylko dane swojego zegarka, możesz pominąć krok synchronizacji swojego Stryda z aplikacją mobilną. Wystarczy zsynchronizować synchronizację Garmin, Suunto, Polar lub Apple Watch z odpowiednimi platformami!

Dlaczego mój bieg obejmuje pauzy?

Istnieją dwa sposoby gromadzenia danych w PowerCenter. Pierwszym sposobem jest zsynchronizowanie Stryda z telefonem. Ten przebieg nie będzie zawierać śladu mapy GPS i będzie zawierał wszystkie pauzy, które wykonałeś podczas biegu. Drugim sposobem jest zsynchronizowanie swojego konta zegarka z PowerCenter. Ten przebieg będzie zawierał ślad mapy GPS i będzie zawierał tylko dane zarejestrowane przez zegarek. Nie obejmuje to pauz przerwanych na zegarku.

 

Jeśli chcesz wyświetlić dane swojego zegarka, prześlij dane z zegarkao do PowerCenter. Odwiedź PowerCenter. Kliknij kartę Ustawienia. Kliknij „SYNC” w menu po lewej stronie. Znajdziesz opcje synchronizacji konta lub ręcznego przesłania pliku treningowego.

Co oznacza światło LED?

Dioda Stryda jest wyłączona przez większość czasu. To jest w porządku. Stryd pracuje.

 

Dioda Stryd zapali się w następujących sytuacjach:

 • Miga raz lub dwa: Stryd po prostu jest połączony z telefonem lub zegarkiem
 • Miga ciągle: Stryd musi zostać naładowany! Umieść go na ładowarce.
 • Miga ciągle nadal: Stryd ładuje się. Pozostaw Stryda na ładowarce, aż światełko zgaśnie.

 

Dioda LED jest wyłączona, gdy na ładowarce pozostawisz naładowany Stryd . Jest wystarczająco naładowany i nie wymaga ładowania. Stryd naładuje się ponownie, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 85%.

Czy dane pojawią się w TrainingPeaks, Final Surge, Strava, etc?

 • Final Surge

Final Surge ma pełną kompatybilność z Strydem.

 • TrainingPeaks

TrainingPeaks działa doskonale ze Strydem. Zobaczysz moc na swojej platformie.

 • Strava

Stryd współpracuje ze Stravą. Do wyświetlenia danych należy użyć wtyczki Stravistix lub platformy Strive.AI.

 

Lista platform i aplikacji współpracujących ze Strydem:

Zwift Run

GoldenCheetah WKO4

Smashrun

iSmoothRun

2peak

Movescount

Garmin Connect

Jak długo wytrzyma bateria?

Zaprojektowaliśmy Stryda tak by działał najdłużej  jak to możliwe. Dzięki pełnemu naładowaniu baterii Stryd da Ci do 20 godzin rzeczywistego czasu pracy.

 

Dodatkowo istnieje wewnętrzny dysk flash, który przechowuje do 9 godzin danych roboczych, które można przesłać do aplikacji mobilnej w czasie wolnym.

Jak wykonać krytyczny test mocy i uzyskać moją krytyczną moc I strefy?

Teraz, gdy masz już swojego Stryda podłączonego do swojego zegarka i telefonu, pora ustawić Strefy Mocy, abyś mógł rozpocząć trening i ścigać się z mocą.

 

Aby to zrobić, musisz wykonać test mocy krytycznej (CP). Aby to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

 • Zaloguj się na swoje konto PowerCenter
 • Kliknij kartę „Ustawienia” u góry strony
 • Kliknij „Strefa / ustawienie” po lewej stronie (trzecia opcja w dół, zielone kółko)

Spowoduje to przejście do strony testu mocy krytycznej. Zobaczysz rozwijane menu pod tytułem, a jeśli chcesz kliknąć, masz do wyboru cztery opcje.

Możesz:

 • Wprowadź czas 5 km
 • Wprowadź czas 10 km
 • Wykonaj test okrążenia 3/6
 • Wykonaj test 3/9 minuty

Jeśli chcesz wprowadzić czas 5 km lub 10 km, zalecamy wybór ostatniego najlepszego rekordu (PB)  z  ostatnich 3-4 tygodni. Jeśli nie masz czasu 5 km lub 10 km w tym okresie czasu, zalecamy wykonanie testu okrążenia lub testu czasowego.

 

Jeśli chcesz wybrać albo test, protokół zostanie podany dla ciebie pod menu rozwijanym. Po wykonaniu testu wprowadź wartości mocy dla każdego z segmentów, a CP zostanie obliczony dla ciebie wraz z twoimi działającymi strefami mocy.

 

** TRIATHLONIŚCI**

Bieganie po zejściu z roweru jest zupełnie inne niż po prostu bieganie. Jeśli chcesz wpisać czas na 5 km lub 10 km, upewnij się, że jest to czas sprintu / szybkiego biegu  lub triathlonu olimpijskiego. Jeśli chcesz wykonać jedną z dwóch pozostałych opcji, zalecamy wykonanie testu po  około godzinnym odpoczynku po zejściu z roweru ( pod warunkiem, ze nie był to maksymalny wysiłek na rowerze ). Najlepiej wykonywać wszelkie testy w dzień odpoczynku lub przed zaplanowanym treningiem.

Czy Stryd jest wodoodporny?

Stryd jest odporny na rozbryzgi wody, ale nie jest przeznaczony do pływania w strumieniach, rzekach i błocie. Nie biegnij przez strumienie, rzeki, głębokie kałuże czy błoto ze Strydem.

Mocowanie / odczepianie Stryda do butów

Jakie dane mierzy Stryd?

 • Moc!
 • Strefy mocy
 • Czas na ziemi (czas kontaktu z podłożem)
 • Oscylację pionową
 • Rytm (kadencję)
 • Sztywność wybicia
 • Tempo
 • Dystans

Fenix 5 i Fenix 5S

Stryd jest kompatybilny z Fenix 5 i 5S, co oznacza, że możesz go sparować ze swoim Fenixem i otrzymać moc, tempo, dystans i wszystkie inne dane, które oferujemy. Nie wymienimy tych zegarków w naszych kompatybilnych ekosystemach online z powodu niespójności łączności ANT + firmy Garmin.

Otrzymaliśmy wiele raportów o rezygnacji, więc nie jesteśmy w stanie polecić naszym klientom kombinacji Stryd i Fenix 5 i 5S.

 

Jeśli jednak kupiłeś Stryda i chcesz go użyć z instrukcjami 5 / 5S do sparowania z zegarkiem, są takie same, jak w przypadku parowania z FR 935 i Fenix 5X.

 

Zawsze możesz korzystać  z dostępnych aplikacji, aby odczytać dane np. z telefonu.