Stryd w górach na szlakach, biegach trailowych i ultra.

Stryd w górach na szlakach, biegach trailowych i ultra.

Stryd w górach na szlakach, biegach trailowych i ultra.

Czy mogę używać Stryd na szlakach i w górach podczas biegów ultra i trailowych?

Best Women's Trail Running Shoes of 2022 - GearLab
Stryd świetnie się sprawdzi, pomagając Ci utrzymać wysiłek na nierównym terenie. Stryd może pomóc w utrzymaniu takiego samego wysiłku na pagórkowatym terenie, optymalizując wydajność. Chociaż używanie Stryda na szlaku jest nieco bardziej skomplikowane, nie ma alternatywy dla biegaczy trailowych, którzy chcą poprawić wydajność, mieć dokładny pomiar tempa i dystansu oraz śledzić swoje postępy.

1. Jeśli biegasz po szlakach o twardej nawierzchni z pofałdowaniami, możesz używać Stryd tak samo, jak na twardej nawierzchni. Utrzymuj taki sam wysiłek na płaskim terenie, podbiegach i zbiegach. O ile zbiegi nie są stopniowe (<5%), zmniejsz moc na stromych zbiegach i pomiń je całkowicie na stromych, technicznych.

Best Ultra Marathons In South America 2021 — Ultra X
2. Na stromych szlakach kończy się na chodzeniu. Musisz określić dla siebie dobry cel, jeśli chodzi o moc podczas wędrówki. Mechanika jest zupełnie inna, moc będzie niższa podczas chodzenia (nawet jeśli poruszasz się w tym samym tempie). Nie można określić docelowego poziomu mocy podczas wędrówki na podstawie mocy krytycznej.

Ultra marathon training: How to successfully tackle these epic events - Let's Do This
3. Należy samodzielnie określić docelową wartość mocy dla różnych rodzajów terenu: bieg pod górę, wędrówka pod górę, teren płaski, ale techniczny itd. Jest to inne niż w przypadku biegaczy szosowych.

Male ultraunners: 10 of the best on the planet
4. Zapoznaj się z webinarium Andy’ego DuBois. Jest on trenerem biegów ultra, który używa Stryd w pracy ze swoimi zawodnikami.

Webinar

 

Pozdrawiamy! Do zobaczenia na biegowych ścieżkach!

Zespół Stryd

Dołącz do dyskusji!

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Stryd po raz pierwszy, sprawdź naszą nową ofertę https://www.sport8.pl/1724-sensor-mocy-biegowej-stryd-v4-wind.html

Dołącz do nas w społeczności Stryd na Facebooku, aby omówić swoje doświadczenia z tym nowym oprogramowaniem: https://www.facebook.com/groups/strydcommunity/

Czytaj także

Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 4
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 3
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 2
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 1

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania ze Stryd i mocy, aby biegać szybciej zaglądaj na nasz blog.

STRYD Team