Project INEOS 1.59

Project INEOS 1.59

Project INEOS 1.59

Dr Kristine Snyder ze Stryd była główną autorką badania dotyczącego wpływu układu trasy na złamanie 2 godzin w maratonie przez Eliuda Kipchoge.

Dr. Kristine Snyder of Stryd was lead author on the study covering impact of course design on Kipchoge’s 2-hour marathon attempts

Dr Kristine Snyder, projektantka algorytmów ruchu człowieka w Stryd, była główną autorką badania dotyczącego wpływu układu trasy na złamanie 2-godzinnej próby w maratonie Eluida Kipchoge w Breaking2 w Monzie i INEOS 1:59 Challenge w Wiedniu.

Dr Snyder i współautorzy przeanalizowali wpływ podbiegów, zbiegów i zakrętów na czas potrzebny do pokonania tras Breaking2 (Monza) i INEOS 1:59 (Wiedeń), wykorzystując równania zużycia tlenu z literatury, które nie uwzględniają żadnych danych od użytkowników. Stwierdzili, że bieg w Wiedniu wiąże się ze stratą tylko ~1,4 sekundy i pozwala zaoszczędzić ~47 sekund (~46 z powodu podbiegów i zbiegów) w porównaniu z biegiem na Monzy. Eliud Kipchoge pobiegł o 45 sekund szybciej w Wiedniu. Chociaż inne czynniki, takie jak strategia draftingu, pogoda, obuwie i bliskość tłumu mogły również odegrać rolę, wybór trasy w Wiedniu okazał się korzystniejszy niż w Monzy.

Podczas gdy niektóre z tych analiz zostaną zastosowane w prognozach wyścigów Stryd w nadchodzących aktualizacjach, Kalkulator Mocy Wyścigu Stryd pójdzie o krok dalej, wykorzystując dane Stryd każdego biegacza, aby spersonalizować prognozę wyścigu!

Pełne opracowanie można przeczytać tutaj: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/02640414.2020.1843820

Dr Kristine Snyder – Ph.D. Applied Mathematics, M.S. Integrative Physiology

Kristine SNYDER | Principal Research Scientist | Ph.D. Applied Mathematics, M.S. Integrative PhysiologyPosiada doświadczenie badawcze we wszystkich dziedzinach, od biomechaniki i fizjologii biegania, przez projektowanie algorytmów, tworzenie modeli, neurobiologię obliczeniową, po sterowanie optymalne. Obecnie zajmuje się projektowaniem technologii, które mogą poprawić wyniki i doświadczenia biegaczy.

Jej największą pasją, poza bieganiem i naukami ścisłymi/matematycznymi, jest praca nad stworzeniem bardziej sprawiedliwego świata dla wszystkich.

Publikacje: https://www.researchgate.net/profile/Kristine-Snyder-2

 

 

 

 

Do zobaczenia na biegowych ścieżkach!

Pozdrawiamy!

Zespół Stryd

Dołącz do dyskusji!

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania ze Stryd i mocy, aby biegać szybciej zaglądaj na nasz blog.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem Stryd po raz pierwszy, sprawdź naszą nową ofertę https://www.sport8.pl/1724-sensor-mocy-biegowej-stryd-v4-wind.html

Dołącz do nas w społeczności Stryd na Facebooku, aby omówić swoje doświadczenia z tym nowym oprogramowaniem: https://www.facebook.com/groups/strydcommunity/

Czytaj także

Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 4
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 3
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 2
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 1

 

STRYD Team