Laboratorium Stryd na trasie

Laboratorium Stryd na trasie

Smartfony dały nam niesamowite możliwości: wyciągamy telefon z kieszeni i natychmiast mamy dostęp do niezliczonych zasobów wiedzy. To jak posiadanie biblioteki w kieszeni. Stryd dąży do dania takich samych możliwości biegaczom. Przypięcie urządzenie do buta to tak jak posiadanie przy sobie najlepszego laboratorium. Dowiedz się czemu Stryd daje niesamowite możliwości.

Najbardziej precyzyjne pomiary mocy

 
Moc biegowa i koszt metaboliczny są ze sobą ściśle powiązane. Dlatego też parametr w postaci kosztu metabolicznego został włączony do technologii pomiarów mocy. Efektywność biegania waha się od 20% do 25%. U biegaczy zakres ten wynosi 23% do 24%. Zobacz filmik przedstawiający test Matta- jego średnia moc wynosi 344 watt z VO2 na poziomie 72,6 ml/kg/min. Odpowiada to efektywności na poziomie 23,5%. Jeśli założyć, że dzięki Strydowi moc może wzrosnąć o nawet 100 watt, to oznacza to osiągnięcie efektywności na poziomie 40%! To niemalże ponadludzkie!

Niegdyś do mierzenia mocy biegu potrzebna była maszyna, którą przewoziło się ciężarówką. Teraz, to zaledwie nieduży klips przypinany do buta!

Zdjęcie dzięki uprzejmości Jacka Danielsa oraz Nike Breaking2 Project. Oba projekty wykorzystywały w swoich badaniach pojęcie kosztu metabolicznego.

Biegowe strefy mocy są znacznie węższe niż te występujące w kolarstwie. Strefy begowe mieszczą się zazwyczaj w zakresie 20 watt. Jakiekolwiek wahanie przewyższające ten zakres czyni pomiary mocy niemal niemożliwymi. Stryd oferuje bardzo spójne pomiary, które utrzymują biegacza w odpowiedniej strefie mocy podczas treningu.

Lepszy niż GPS

 
Stryd oferuje najwyższej klasy pomiary odległości i prędkości. Umożliwia dokładne śledzenia tempa nawet przy zakłóceniach GPS- w mieście, na trasie, w górach czy nawet na bieżni mechanicznej.

Zaawansowana analiza kroku

 
Biomechanika, zwłaszcza kończyn dolnych, wprowadza do biegu dodatkowe obciążenia, indywidualne dla każdego biegacza. Stopa jest tą częścią nogi, którą należy obserwować, aby wychwycić te biomechaniczne wzorce. Technologia śledzenia biomechaniki ruchu Stryd potrafi znaleźć zależności pomiędzy wynikami, obciążeniem treningowym, słabymi punktami, zmęczeniem i ryzykiem kontuzji. Stryd to jakościowa zmiana w bieganiu.

Stryd Team