Biegaj z mocą z nowymi planami treningowymi Matta Fitzgeralda

Biegaj z mocą z nowymi planami treningowymi Matta Fitzgeralda

Jako biegacz zawsze chcesz się poprawić. Być może Twoim celem jest przebiegnięcie maratonu lub ustanowienie nowego rekordu osobistego w biegu na 10 km, który biegasz każdego roku. Często niewłaściwy trening jest kłoda pod nogami uniemożliwiającą realizację Twoich celów. Na szczęście ta przeszkoda nie musi dłużej leżeć na twojej ścieżce.

Dietetyk, autor i trener wytrzymałościowy Matt Fitzgerald nawiązał współpracę z uznanym na całym świecie trenerem i autorem Davidem Wardenem, aby przedstawić szczegółowe plany treningowe dla biegaczy (dostępne w sprzedaży za pośrednictwem TrainingPeaks). Plany te opierają się na zasadzie 80/20, która mówi, że sportowcy ogólnie poprawiają się najszybciej, gdy ćwiczą 80% czasu przy niskiej intensywności.

W poście „Wytyczne dotyczące intensywności biegu” Matt oferuje sugestie dotyczące treningu oparte na częstości akcji serca, postrzeganym wysiłku, tempie i mocy. Dzięki tym szczegółowym planom, Fitzgerald & Warden upraszcza, jak trenować, umożliwiając poprawę formy i pogłębić obszar swoich możliwości.

Zwolnij na treningu, by przyspieszyć na zawodach

 
Jednym z wielu ekscytujących aspektów tych planów jest włączenie mocy jako miernika treningu. Chociaż od ponad dziesięciu lat jest używany w rowerach, pojęcie mocy jako miary wydajności biegania jest stosunkowo nowe.

Moc zyskała na znaczeniu dzięki potwierdzeniu swojej wiarygodności przez sportowców i trenerów w ciągu ostatnich kilku lat. Rozwój urządzeń kompatybilnych z inteligentnymi zegarkami, które mierzą moc takich firm jak Stryd, sprawił, że jest to wygodne narzędzie szkoleniowe dla początkujących biegaczy. Aby uprościć korzyści wynikających z pomiaru mocy do ich esencji, użycie mocy jako wskaźnika treningu treningowego zapewnia o wiele dokładniejszą reprezentację twojego rzeczywistego wysiłku.

Plany te są przeznaczone dla biegaczy o wszystkich poziomach zaawansowania, którzy chcą trenować na 5 km, 10 km, półmaratonie, czy maratonie.
Są one oparte na ilości dostępnego czasu treningu i pożądanym poziomie trudności. Każdy plan jest objęty Gwarancją Poziomu, umożliwiając klientom zmianę na inny, jeśli uznają oryginał za niezsynchronizowany z ich potrzebami.

Matt zawiera kalkulator strefy 80/20 (grafika obok) dla osób, które kontynuują jego plany treningowe, aby odkryć swoją idealną moc w oparciu o wcześniejszą wydajność. Podczas treningu biegacze muszą monitorować swoją moc tylko za pomocą urządzenia takiego jak Stryd i porównywać je z docelową strefą. Ponadto nie są to typowe plany treningowe. Dzięki strukturalnym treningom zaprojektowanym w TrainingPeaks, możesz wyeksportować swoje plany do urządzenia obsługiwanego przez Stryda, które poprowadzi Cię krok po kroku przez trening od rozgrzewki do czasu regeneracji i wyświetla unikalne strefy w TrainingPeaks na podstawie indywidualnej mocy progowej.

Te plany włączenia mocy stawiają twoje cele w zasięgu ręki i pozwalają ci nadal się rozwijać i rozwijać jako biegacz. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Davidem pod adresem david@dwcoaching.com lub odwiedź stronę internetową Matt’a www.mattfitzgerald.org

Stryd Team