Biegaj szybciej ze STRYDem – Ekonomia biegania cz.5

Biegaj szybciej ze STRYDem – Ekonomia biegania cz.5

Wielu biegaczy unika siłowni za wszelką cenę, więc na samą myśl o „treningu siłowym” tracą poczucie komfortu. A gdybyśmy powiedzieli Ci, że trening siłowy i plyometryczny sprawi, że będziesz szybszy? Większość badań jest zgodna. Wdrożenie procedur plyometrycznych i / lub treningu siłowego może poprawić ekonomię biegu, sztywność odbicia i ogólną wydajność wyścigu u sportowców na wszystkich poziomach umiejętności.

Treningi uzupełniające

 
Istnieje również błędne przekonanie, że dodanie schematu siły jest zbyt czasochłonne i jest czymś, co wymaga członkostwa w siłowni. W rzeczywistości wszystko to można wykonać w ciągu 10-15 minut bez żadnych dodatkowych materiałów. Prosty trening plyometryczny może być niezwykle korzystny dla biegaczy, którzy nie mają czasu ani ochoty na wycieczki na siłownię. Programy trwające od 6 do 10 tygodni zostały uznane za wystarczająco długie, aby zobaczyć poprawę w  sztywności odbicia, ekonomii biegu i efektywności na starcie.

 

 

Używając swojego sensora mocy Stryd, będziesz mógł monitorować efekty tego treningu na sztywność odbicia i wydajność w wyścigu. Wszystkie dane znajdziesz po zalogowaniu do Power Center.

Czytaj także

Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 4
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 3
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 2
Biegaj szybciej ze STRYDEM – Ekonomia biegania – część 1

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania ze Stryd i mocy, aby biegać szybciej zaglądaj na nasz blog.

STRYD Team